دانلود رایگان مقاله بلندترین آسمان خراش های جهان-(www.memarcad.com)

۱۰ برج مرتفع جهان

 

این فایل به صورت PDF و شامل ۱۴ صفحه می باشد.

گوشه ای از مطلب :

شهر دبی پر است از چیزهای عجیب و پروژه‌های عظیم. بزرگ‌ترین جزیره ساخته انسان، ساختمان‌های دوار و هتل هفت ستاره، حالا نوبت رسیده به بلندترین برج جهان ساخت برج خلیفه در سال ۲۰۰۴ شروع شد و در ۴ ژانویه ۲۰۱۰ بهره‌برداری شد. نام “خلیفه” در روز بهره‌برداری توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، امیر دبی و به افتخار وی به این برج داده‌شد.

برج خلیفه ۸۲۸ متر ارتفاع، ۱۶۰ طبقه، بیش از هزار واحد آپارتمان، ۴۹ طبقه اداری، ۴ استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان برج دارد.

اصلی‌ترین ایده‌های طراحی برج دبی را به معماران آن داده‌است. این طراحی نه تنها از نظر شکل فیزیکی نیروی وارده توسط باد در طبقات آخر را مهار می‌کند، بلکه به ساکنان هر کدام از طبقات نمایی منحصر به فرد و بدون اشراف به سوی سایر واحد‌ها می‌دهد.

همچنین استفاده از طاق در نمای برج نشان دهنده الهام گرفتن طراحان برج خلیفه از معماری اسلامی است.

برج تایپه ۱۰۱ در ساخت این برج از سبک معبد چینیالهام گرفته شده است. از سطح زمین، دید بینندگان به اولین قسمت بنا جلب می شود اما بعد متوجه دومین قسمت به طرف بالا می شود ، بدین ترتیب اندازه ظاهری بنا بیشتر دیده می شود. دومین قسمت برج ۱۰۱ دارای ۸ بخش است، یک عدد چینی که مفهوم پیشرفت دارد و همچنین به یک جوانه باز شده بامبو(گیاه خوش یمن چینی). 

این برج(برج مرکز تجاری شانگهای) ۴۹۲ متری در شانگهای چین واقع شده و ۱۰۱ طبقه دارد. هزینه ساخت برج مرکزی تجاری شانگهای بالغ بر۱/۲ میلیارد دلار تخمین زده شده است. بلندترین هتل جهان در این آسمان خراج واقع شده که طبقات ۷۹ تا ۹۳ را به خود اختصاص داده است.برج شانگهای درسال ۲۰۰۷ آماده بهره برداری بود.

آسمان خراش هنگ کنگ ۴۸۴ متر ارتفاع و ۱۰۸ طبقه دارد کار ساخت آن از سال ۲۰۰۷ آغاز و در سال ۲۰۱۰ با صرف هزینه ۳/۵۸ میلیارد دلاری به اتمام رسید. از جمله امکانات این مرکز تجاری وجود چندین هتل مجلل، دفتر کار، پارکینگ و سکوی بازدید می باشد. ۳۰ آسانسور عمومی، ۱۴آسانسور سریع السیر، ۲ آسانسور ویژه وی آی پی کار جابجایی ساکنان برج هنگ کنگ را برعهده دارند.

برج های دوقلوی پتروناس این برج با ارتفاع ۴۵۲ متر و ۸۸ طبقه در حال حاضر بلندترین برجهای دوقلو جهان میباشد. یکی از این برجها در واقع محل اداری شرکت نفتی مالزی یا همان پتروناس میباشد. علاوه بر آن برخی از شرکتها مانند شرکت هواپیمایی مالزی و شرکت تلفن همراه ماکسیس اینجا دفتر کار دارند.

رکز تجاری گرینلند نانجینگ آسمان خراش گرینلند درشهر نانجینگ چین واقع شده و ۴۵۰ متر ارتفاع و ۸۹ طبقه دارد. هزینه ساخت این پروژه ۳۷۵میلیون دلار اعلام شده و دارای منظره ای به سمت ۲ دریاچه شهر است.عملیات ساخت برج گرینلند درآوریل سال ۲۰۱۰ به اتمام رسید و دارای تعداد زیادی دفتر اداری، فروشگاه، رستوران و هتل در طبقات بالایی می باشد.

این فایل شامل :

 • برج خلیفه

 • برج تایپه ۱۰۱

 • برج مرکز تجاری شانگهای

 • مرکز بین المللی تجاری هنگ کنگ

 • برج های دوقلوی پتروناس

 • مرکز تجاری گرینلند نانجینگ

 • برج ویلیس

 • مرکز بین المللی تجاری گوانگژو

 • برج و هتل بین المللی ترامپ

 • برج جین مائو

 • منابع

 

 

رمز فایل:

memarcad.com

 

جهت دانلود روی آیکون زیر کلیک کنید:

Microsoft-Word-logo

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here