Memarcad

معمار کد

معمارکد مرجع پروژه های معماری و شهرسازی

پاورپوینت میدان دلا کنکورد در پاریس

پاورپوینت میدان دلا کنکورد در پاریس

(memarcad.com)بررسی میدان دلا کنکورد در پاریس 

میدان دلا کنکورد در پاریس

 

ایم فابل یه صورت پاورپوینت بوده که شامل 16 اسلاید است و قابل ویرایش می باشد.

 

گوشه ای از مطلب:

از غرب خیابان شانزه لیزه،از شرق میدان گاردنن تویلری،از شمال به دو ساختمان مشابه که توسط کوچه ی رویال از هم جدا شده اند،ختم میشود .

ساختمان شرقی ،وزارت دریایی فرانسه و ساختمان غربی،هتل کریلون می باشد . کوچه ی رویال به کلیسای مادلین ختم میشود . سفارت آمریکا در گوشه میدان در تقاطع خیابان گابریل و ریوبویسی انگلس(Rue Boissyd Anglas )قراردارد .

این میدان در بدو امر لوئی پانزدهم نامیده میشد . در منتهی الیه شرقی شانزه لیزه و بر اساس طرح ژاک آنژگابریل در سالهای 1755 تا 1775 بنا شده ، مسابقه ای برای طرح زمینه ای مناسب برای مجسمه سواره ی پادشاهان که توسط شهرداری پاریس به بوشاردن (bouchardon ) مجسمه ساز سفارش داده شده بود ، ترتیب یافت.

به گفته ی زوکر در قرن هجدهم فضای باز در مقابل فضای بسته به صورت آرمانی جدید در آمد که در بر گرفتن طبیعت ، رسیدن به این فضای باز را میسر میداشت .

نخستین مسئله ی گابریل مشخص نمودن حدود میدان ، بدون جدا کردن آن از فضای منظرسازی شده ی موجود در غرب بود. دومین مسئله وی ایجاد رابطه ای برنامه ریزی شده میان چهار محور موجودی بود که از میان زمین می گذشت که عبارت بودند از : تویلری گاردنز ، شانزه لیزه و کوچه ی رویال ( که در سال 1732 احداث گردید) و محورهای کوردلان و خیابان مشابه آن در شمال شانزه لیزه . در سال 1755 کار بر پائی مجسمه لوئی پانزدهم در محل تقاطع دو محور نخستین آغاز گردید . در طرح اولیه عناصر منظر سازی در تعریف فضا نقش مهمتری داشتند تا ساختمانهایی که تنها ضلع شمالی میدان را به وجود می آورن.

در طی انقلاب فرانسه مجسمه ی لوئی پانزدهم برداشته شد و میدان به « Place de la Revolution »تغییر نام یافت . در آن زمان اشراف و اعضای بورژازی برای سرگرم کردن خود در محلی به نام « Place de Greve» جمع می شدند و به تماشای مجازات بزهکاران و قطع عضو کردن آنها می پرداختند به همین خاطر دولت انقلابی جدید در این میدان گیوتین قرار داد . اولین شخص مهم و برجسته که توسط گیوتین کشته شد لوئی شانزدهم بود .

 

این فایل شامل:

  • مشخصات کلی میدان

  • تاریخچه

  • کانال ها و پل های روی آنها

3000 تومان – خرید
آناهیتا حاتمی پور